terapiatraumy.pl

5 powodów dlaczego jest to najważniejsza (najlepsza) książka o traumie i terapii traumy

Po pierwsze, ponieważ jest całkowicie skupiona na pacjentach – ze współczuciem! To oni są źródłem wiedzy i inspiracji, otwartą księgą, z której uczymy się traumy.

Po drugie, ponieważ łączy niesienie pomocy potrzebującym z prowadzeniem badań naukowych w najbardziej zaawansowanej postaci (neuronauka, psychopatologia rozwojowa, neurobiologia interpersonalna)

Po trzecie, ponieważ daje rozległą panoramę najskuteczniejszych metod terapeutycznych, które autor sam sprawdził i stosuje, i nie jest wyznawcą wyłącznie jednej (własnej) metody

Po czwarte, ponieważ odważnie i bezkompromisowo przekracza granice  medycyny akademickiej, pokazując tym samym jej ograniczoność  i wkracza w takie dziedziny jak joga, uważność (mindfulness), emdr, taniec i teatr.

Po piąte, ponieważ jest świetnie opowiedziana i dlatego też świetnie się ją czyta – jako podróż autora, któremu towarzyszymy w przygodach z traumą na przestrzeni ostatnich 40 lat. I opowiada historie z realnego życia, co sprawia, że jest to książka dla każdego.

Zenon Mazurczak

Wydawnictwo Czarna Owca:  Bessel A. van der Kolk: Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy. Ilustracja: Henri Matisse: Nu Bleu VII, 1952