terapiatraumy.pl

Nowa książka Petera A. Levine’a po polsku

Uleczyć traumę Peter LevineBardzo się cieszę, że mogę przekazać same dobre wiadomości. Długo oczekiwana książka Petera A. Levine’a w moim przekładzie: Uleczyć traumę. 12-stopniowy program przywracania mądrości ciała ukaże się w styczniu 2015 roku w serii Terapia Traumy w Wydawnictwie Czarna Owca .

Jest już okładka książki, która bardzo spodobała się autorowi, zaprojektowana przez panią Kasię Słanię z Agencji Reklamowej 4 ALL. Szczególną uwagę zwraca to, że kolory światła przypominają kolory tygrysa z okładki pierwszej książki Levine’a, wydanej po polsku w 2012 roku: Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy.

Wielką zaletą książki będzie także płyta mp3 zawierająca nagranie ćwiczeń 12-stopniowego programu. Płyta będzie zawierała nagranie oryginale z głosem Petera Levine’a, w książce znajdzie się także transkrypcja nagrania angielskiego, ułatwiająca zrozumienie oryginału.

Natomiast do nagrania polskojęzycznego, zamieszczonego na płycie równolegle, swojego głosu użyczyła Krystyna Czubówna, Wielka Dama wśród polskich lektorów. O czym z radością donoszę! Kiedy poinformowałem Petera Levine’a, że ćwiczenia będzie czytać kobieta, odpowiedział: „Och, to wspaniale!”, a gdy ją usłyszał, nie krył wzruszenia i skomentował: „Co za niezwykły głos! I jakie kojące poczucie bezpieczeństwa z niego płynie!”

Na koniec ponownie przypomnę powiedzenie Ericha Kästnera: Es gibt nichts Gutes, außer man tut es.  Nie ma nic dobrego, z wyjątkiem tego, co się rzeczywiście robi!