terapiatraumy.pl

Wykład o traumie w Płocku

Trauma

poniedziałek, 30 września 2013, g.18.00

Płock, ul. Grodzka 9/6

Trauma i terapia traumy, czyli co się dzieje w moim ciele


 

Małgorzata Sieczkowska

Psychoterapeutka. Zajmuje się pracą ze świadomością ciała i praktykuje różne podejścia w terapii traumy – SE i EMDR. Prowadzi Gabinet Pomocy Psychologicznej w Poznaniu.

Traumatyczne zdarzenia życiowe, na które nie mieliśmy wpływu oraz zdarzenia zagrażające naszemu życiu, nad którymi nie mieliśmy kontroli, są zapisane w ciele, a więc w ciele należy ich szukać i słuchać ciała, żeby się z nich wydobyć. Ale jak to zrobić? Trzeba popraktykować Świadomość Ciała, czyli rozpoznać doznania, wewnętrzne obrazy, mimowolne ruchy, uczucia, i odczytać ich znaczenie.

Omówię Somatic Experiencing, doświadczanie w ciele, metodę terapii traumy stworzoną przez Dr Petera Levine’a, badacza zjawiska traumy i naturalnej zdolności do jej leczenia u zwierząt i ludzi. SE przybliża nam rozumienie tego, co mówi do nas nasze ciało – czasami także poprzez najrozmaitsze objawy – i jak, w naturalny sposób, chce dojść do równowagi po doświadczaniu traumy.

Przez ostatnie trzy lata intensywnie studiowałam to podejście terapeutyczne w UTA Akademie w Kolonii. Stosuję je w swojej praktyce terapeutycznej.
Chętnie o nim opowiem, ponieważ zawiera ono szereg możliwości do samodzielnego stosowania drobnych a głębokich ćwiczeń, które mogą nam pomóc uleczyć nawet bardzo stare, a być może ciągle obecne w nas, traumy.
Powiem co to jest trauma – od następstw zdarzeń życia codziennego aż po przebyte zabiegi medyczne i katastrofy naturalne – i po czym ją rozpoznać w ciele.  A więc umożliwię autodiagnozę. Powiem także, jak pomóc własnym dzieciom po drobnych zdarzeniach traumatycznych (upadki, potłuczenia, inne straty, itp.)
Zaproponuję kilka ćwiczeń. Przedstawię serię wydawniczą Terapia Traumy.

 

Zapraszamy! DoświadczalniaA4 /składka w wys. 15zł. zostanie przeznaczona na poczęstunek i napoje/

Doświadczalnia A4 to płockie miejsce spotkań, warsztatów i wykładów ukierunkowanych na szeroko pojęty rozwój osobisty i wellness: psychologia, praca z ciałem, kobiecość, odżywianie, zdrowie, duchowość. Doświadczanie non profit odbywa się cyklicznie. 

Kontakt: Płock, ul. Grodzka 9/6 ; email: strefa@doświadczalniaa4.pl