terapiatraumy.pl

Cyrulnik: Rozmowy o miłości i o traumie

Cyrulnik o miłości i traumie

W serii wydawniczej Terapia Traumy ukazała się w Wydawnictwie Czarna Owca książka Borisa Cyrulnika: Rozmowy o miłości na skraju przepaści. Tłumaczenie Ewa Kaniowska (tytuł oryginału: Parler d’amour au bord du gouffre), 224 strony,

Osoby przezwyciężające traumę doświadczają często swoistego poczucia odroczenia, które sprawia, że z większą intensywnością odczuwają szczęście z tego, co jeszcze jest dla nich możliwe.
Olga w wieku 18 lat doznała poważnego urazu fizycznego i psychicznego. Już u samego progu życia zmuszona była nauczyć się nowego sposobu bycia w świecie. Sięgając do swoich zasobów intelektualnych i psychicznych, wykorzystała to, co oferowało jej otoczenie, by stać się kimś innym. Mężczyzna, którego poślubiła, dzięki tej szczególnej kobiecie nauczył się kochać w nowy sposób. A dziecko narodzone z tego małżeństwa stworzy ze swymi nietuzinkowymi rodzicami mocną więź i czerpać będzie siłę z tak niecodziennego psychicznego dziedzictwa.

Boris Cyrulnik w „Rozmowach o miłości…” dowodzi, że osoby, które zaznały dotkliwych cierpień emocjonalnych, są w stanie przekuć je w szczęście.  Autor pokazuje, w jaki sposób wchodzimy w związek z drugą osobą wraz ze swoją historią, odniesionymi ranami i osiągniętymi sukcesami. I w jaki sposób przekazujemy dzieciom tajemnicę, jak żyć i kochać kreatywnie, nieszablonowo.

Dotychczas ukazały się po polsku dwie książki Borisa Cyrulnika, Anatomia uczuć oraz Najpiękniejsza historia zwierząt (wspólnie z Pasqual Picq i Jean Pierre Digard).

 

Podobne wpisy:

Seria wydawnicza Terapia Traumy